Preskočiť na obsah

Červený kríž

Miestny spolok Slovenského Červeného kríža Mojzesovo

Červený kríž je najstaršou humanitárnou organizáciou na svete s miliónmi členov. Od svojho vzniku v roku 1863 pomáha a zmierňuje ľudské utrpenie. Do veľkej rodiny národných spoločností Červeného kríža patrí aj Slovenský Červený kríž (SČK).

Za činnosťou SČK v Nových Zámkoch stojí 3000 členov a dobrovoľníkov združených v 40 Miestnych spolkoch v obciach a mestách okresu Nové Zámky, ku ktorým sa v uplynulých dňoch pridala aj obec Mojzesovo. Ak máš aj ty chuť pomáhať a pracovať pre dobrú vec, pridaj sa k nám. Zaujíma ťa darcovstvo krvi? Zaujíma ťa prvá pomoc či sociálna oblasť? Chcel by si využiť svoje osobné skúsenosti a odborné zručnosti?

Staň sa členom, resp. dobrovoľníkom Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža v Mojzesove.

Členom SČK sa môže stať každá fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá súhlasí s princípmi a poslaním Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca a spĺňa ďalšie podmienky ustanovené v stanovách. Každý člen si musí zakúpiť každoročne členskú známku v hodnote 1,00 €. Členské známky má vedené v členskom preukaze. V prípade záujmu sa môžete informovať a prihlásiť na Obecnom úrade Mojzesovo.